![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 11978031
*
nr 1197 8031
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Färglitografi, Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 48/260. Motivet: 42x54 cm
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 augusti 2018
kl 19:23:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/8 16:41:05
1
Vinnande bud
- Tema
20 aug
Stockholm
På Tema Stockholm den 20 augusti har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, B ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gustav rudberg litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37
-
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Gustav Rudberg
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Läs mer om Stockholm
nr 1197 8031
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Färglitografi, Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 48/260. Motivet: 42x54 cm
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 augusti 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/8 16:41:05 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
20 aug
Stockholm
På Tema Stockholm den 20 augusti har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, B ...![](/tema/themes/{169168E0-3735-473A-A2BB-51DF18DFB5B2}_183x97.jpg)
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gustav rudberg litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37 -
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25